Publish Away Field (8.x-1.0-alpha7) - en to th translation catalogue (18 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: File
th: ไฟล์

en: Message
th: ข้อความ

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Save
th: บันทึก

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Rows
th: แถว

en: pixels
th: พิกเซล

en: Alternative text
th: ข้อความทางเลือก

en: Upload destination
th: ที่หมายของการอัพโหลด

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image.
th: If no image is uploaded, this image will be shown on display.

en: Image style
th: ลักษณะของรูป

en: Nothing
th: ไม่มีอะไร

en: Image to be shown if no image is uploaded.
th: ภาพที่จะแสดงถ้าไม่มีภาพอัพโหลด

en: This text will be used by screen readers, search engines, and when the image cannot be loaded.
th: ข้อความนี้จะถูกใช้ โดยตัวอ่านหน้าจอ โปรแกรมค้นหา และเมื่อไม่สามารถโหลดภาพ

en: %name: may not be longer than @max characters.
th: %name: อาจไม่เกิน @max characters.

en: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="@url">EXIF data</a> in the image.
th: The maximum allowed image size expressed as WIDTH×HEIGHT (e.g. 640×480). Leave blank for no restriction. If a larger image is uploaded, it will be resized to reflect the given width and height. Resizing images on upload will cause the loss of <a href="@url">EXIF data</a> in the image

en: The title attribute is used as a tooltip when the mouse hovers over the image. Enabling this field is not recommended as it can cause problems with screen readers.
th: <em>Title</em> field required
