Publish Away Field (8.x-1.0-unstable5) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Default
ar: الافتراضي

en: Location
ar: الموضع

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Rows
ar: صفوف

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Progress indicator
ar: مؤشر التقدم

en: Bar with progress meter
ar: شريط مع مقياس التقدم

en: Preview image style
ar: معاينة نمط الصورة

en: no preview
ar: لا توجد معاينة

en: The preview image will be shown while editing the content.
ar: سيتم عرض معاينة الصورة أثناء تعديل المحتوى.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
ar: عرض النابض لا يظهر حالة الرفع ولكنه يأخذ مساحة أصغر. شريط التقدم مفيد لمراقبة التقدم في الرفع الكبير.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: No placeholder
ar: بدون نص بديل

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.
