Publish Away Field (8.x-1.0-unstable5) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Location
hi: स्थान

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Rows
hi: पंक्तियाँ

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: Access token
hi: प्रवेश टोकन

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
hi: Throbber प्रदर्शन अपलोड की स्थिति नहीं दिखाता, लेकिन कम जगह लेता है. प्रोग्रेस बार उपयोगी है बड़े अपलोड  की प्रगति पर निगरानी के लिए.

en: No placeholder
hi: कोई प्लेसहोल्डर नहीं
