Publisso Gold (8.x-1.0) - en to tr translation catalogue (148 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: delete
tr: sil

en: title
tr: başlık

en: Status
tr: Durum

en: Register
tr: Kaydol

en: Delete
tr: Sil

en: Submit
tr: Gönder

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Item
tr: Öğe

en: Type
tr: Tip

en: Author
tr: Yazar

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Public
tr: Açık

en: more
tr: daha fazla

en: Article
tr: Makale

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Articles
tr: Makaleler

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: License
tr: Lisans

en: Version
tr: Sürüm

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: File
tr: Dosya

en: Login
tr: Giriş

en: Edit
tr: Düzenle

en: Search
tr: Ara

en: Number
tr: Sayı

en: Password
tr: Parola

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Parent
tr: Üst öge

en: Category
tr: Kategori

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Add category
tr: Kategori ekle

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Book
tr: Kitap

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Back
tr: Geri

en: Field
tr: Alan

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Save
tr: Kaydet

en: username
tr: kullanıcı adı

en: Published: @date
tr: Yayın tarihi: @date

en: Open
tr: Açık

en: Archive
tr: Arşiv

en: Setup
tr: Kurulum

en: Add
tr: Ekle

en: View
tr: Görüntüle

en: History
tr: Geçmiş

en: Filename
tr: Dosya adı

en: Notes
tr: Notlar

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: Text
tr: Metin

en: Theme
tr: Tema

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Keywords
tr: Anahtar kelimeler

en: Unassign
tr: Atamayı kaldır

en: Status:
tr: Durum:

en: Submitted by
tr: Gönderen

en: Issue
tr: Konu

en: User
tr: Kullanıcı

en: Continue
tr: Devam et

en: Email
tr: E-posta

en: Contact
tr: İletişim

en: Created
tr: Oluşturulma

en: All
tr: Tümü

en: Never
tr: Asla

en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: From
tr: Kimden

en: Roles
tr: Roller

en: Comment
tr: Yorum

en: Published
tr: Yayında

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Location
tr: Konum

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Media
tr: Medya

en: System
tr: Sistem

en: Address
tr: Adres

en: State
tr: Durum

en: Send
tr: Gönder

en: Recipient
tr: Alıcı

en: next
tr: sonraki

en: Table
tr: Tablo

en: Role
tr: Rol

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Tools
tr: Araçlar

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Position
tr: Konum

en: Template
tr: Şablon

en: Close
tr: Kapat

en: First Name
tr: Adı

en: Last Name
tr: Soyadı

en: Street
tr: Cadde

en: City
tr: Şehir

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Logout
tr: Çıkış

en: Modified
tr: Düzenlendi

en: Add User
tr: Kullanıcı Ekle

en: Attachments
tr: Ekler

en: Show
tr: Göster

en: English
tr: İngilizce

en: in
tr: içinde

en: Result
tr: Sonuç

en: Accepted
tr: Kabul edilmiş

en: Add file
tr: Dosya ekle.

en: Extend
tr: Modüller

en: Books
tr: Kitaplar

en: Add redirect
tr: Yönlendirme ekle

en: Session
tr: Oturum

en: Received
tr: Alındı

en: Reset password
tr: Şifre sıfırla

en: Complete
tr: Tamam

en: Mandatory
tr: Zorunlu

en: Select
tr: Seç

en: Translation
tr: Çeviri

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Telephone
tr: Telefon

en: Add comment
tr: Yorum ekle

en: German
tr: Almanca

en: Finish
tr: Bitir

en: About
tr: Hakkında

en: Add row
tr: Satır ekle

en: unassign
tr: atamayı kaldır

en: Additional information
tr: Ek bilgi

en: Route
tr: Yol

en: Created by
tr: Oluşturan

en: Delete comment
tr: Yorumu sil

en: Parent ID
tr: Üst ID

en: Dashboard
tr: Pano

en: References
tr: Başvurular

en: Sample text
tr: Örnek metin

en: Save comment
tr: Yorumu kaydet

en: Add keyword
tr: Anahtar kelime ekle

en: My Profile
tr: Profilim

en: Management
tr: Yönetim
