Publisso Gold (8.x-1.12) - en to bg translation catalogue (96 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Още

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Username
bg: Потребителско име

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Subject
bg: Тема

en: Actions
bg: Действия

en: Cancel
bg: Отмени

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: more
bg: още

en: Article
bg: Статия

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Comments
bg: Коментари

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Version
bg: Версия

en: Overview
bg: Обзор

en: File
bg: Файл

en: Edit
bg: Редактирай

en: Search
bg: Търси

en: Number
bg: Число

en: Password
bg: Парола

en: Country
bg: Страна

en: Weight
bg: Тегло

en: Parent
bg: Родител

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Add category
bg: Добави категория

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Back
bg: Назад

en: Field
bg: Поле

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: username
bg: потребителско име

en: Open
bg: Отвори

en: Add
bg: Добави

en: View
bg: Прегледай

en: History
bg: История

en: Filename
bg: Име на файла

en: Notes
bg: Бележки

en: Add item
bg: Добави елемент

en: Text
bg: Текст

en: Timestamp
bg: Време

en: Keywords
bg: ключови думи

en: Unassign
bg: Отмени назначението

en: User
bg: Потребител

en: Continue
bg: Продължи

en: Email
bg: Е-поща

en: Contact
bg: Контакт

en: Created
bg: Създадено

en: All
bg: Всички

en: Logo
bg: Лого

en: Never
bg: Никога

en: From
bg: От

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Published
bg: Публикувано

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Media
bg: Медия

en: System
bg: Система

en: Address
bg: Адрес

en: State
bg: Статус

en: Send
bg: Изпрати

en: Recipient
bg: Получател

en: next
bg: Следваща

en: Table
bg: Таблица

en: Role
bg: Роля

en: Optional
bg: По желание

en: Template
bg: Шаблон

en: Attachments
bg: Прикачени файлове

en: Show
bg: Покажи

en: English
bg: Английски

en: Accepted
bg: Приети

en: Books
bg: Книги

en: Reset password
bg: Промяна на паролата

en: Select
bg: Избери

en: Restore
bg: Възстанови

en: German
bg: Немски

en: unassign
bg: премахни

en: Additional information
bg: Допълнителна информация

en: Delete comment
bg: Изтрий коментар

en: Dashboard
bg: Табло

en: Save comment
bg: Запази коментар

en: Management
bg: Управление
