Publisso Gold (8.x-1.12) - en to jv translation catalogue (80 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: delete
jv: busak

en: Register
jv: Ndaftar

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: more
jv: pepaké

en: Article
jv: Artikel

en: Disabled
jv: Mati

en: Comments
jv: Komèntar

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Version
jv: Versi

en: Overview
jv: Sekilas

en: File
jv: Berkas

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: Number
jv: Angka

en: Password
jv: Sandhi

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: Parent
jv: Induk

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Add category
jv: Tambah kategori

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Import
jv: Ngimpor

en: Book
jv: Buku

en: Export
jv: Ngékspor

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: username
jv: jeneng panganggo

en: Open
jv: Dibuka

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: History
jv: Sejarah

en: Filename
jv: Jeneng File

en: Add item
jv: Tambahana item

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: Keywords
jv: Tembung kunci

en: Unassign
jv: Dicopot

en: User
jv: Panganggo

en: Continue
jv: Lanjutna

en: Contact
jv: Kontak

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Never
jv: Ora tahu

en: Roles
jv: Parāgā

en: Comment
jv: Komèntar

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Send
jv: Kirim

en: Recipient
jv: Penerima

en: Table
jv: Tabel

en: Role
jv: Parāgā

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Logout
jv: Metu

en: Show
jv: Kétoknā

en: English
jv: Basa Inggris

en: Add file
jv: Nambah file

en: Books
jv: Buku

en: Session
jv: Sési

en: Reset password
jv: Séting ulang sandhi

en: About
jv: Ngenani

en: unassign
jv: dibuwang

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: Save comment
jv: Simpen komèntar
