Publisso Gold (8.x-1.12) - en to mr translation catalogue (81 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Previous
mr: मागील

en: Next
mr: पुढील

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: delete
mr: मिटवा

en: title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Register
mr: नोंदणी

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Actions
mr: कृती

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Public
mr: सार्वजनिक

en: more
mr: आणखी

en: Article
mr: लेख

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Articles
mr: लेख

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: License
mr: परवाना

en: Version
mr: आवृत्ती

en: File
mr: फाईल

en: Edit
mr: संपादन

en: Search
mr: शोध

en: Number
mr: अंक

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Book
mr: पुस्तक

en: Export
mr: निर्यात

en: Back
mr: मागे

en: Preview
mr: पुर्वदृश्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: username
mr: सदस्यनाम

en: Published: @date
mr: प्रकाशित झाले : @date

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: History
mr: इतिहास

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: Issue
mr: मुद्दा

en: User
mr: सदस्य

en: Email
mr: ईमेल

en: Contact
mr: संपर्क

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Logo
mr: प्रतिक-चिन्ह

en: Never
mr: कधीही नाही

en: From
mr: कडून

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Address
mr: पत्ता

en: State
mr: राज्य

en: Send
mr: पाठवा

en: Tools
mr: साधने

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Position
mr: स्थान

en: Close
mr: बंद

en: English
mr: इंग्लीश

en: Extend
mr: विस्तार

en: Books
mr: पुस्तके

en: Add comment
mr: टिप्पणी द्या

en: German
mr: जर्मन

en: Route
mr: मार्ग

en: Delete comment
mr: प्रतिक्रिया मिटवा
