Publisso Gold (8.x-1.12) - en to uk translation catalogue (219 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: delete
uk: видалити

en: title
uk: назва

en: Status
uk: Стан

en: Register
uk: Реєстрація

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Item
uk: Елемент

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Subject
uk: Тема

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Language
uk: Мова

en: Public
uk: Загально-доступний

en: more
uk: ще

en: Article
uk: Стаття

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Articles
uk: Статті

en: Comments
uk: Коментарі

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: License
uk: Ліцензія

en: Version
uk: Версія

en: Overview
uk: Огляд

en: File
uk: Файл

en: Login
uk: Вхід

en: Edit
uk: Редагувати

en: Search
uk: Пошук

en: Number
uk: Число

en: Password
uk: Пароль

en: Country
uk: Країна

en: Weight
uk: Вага

en: Parent
uk: Батько

en: Category
uk: Категорія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Add category
uk: Додати категорію

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Import
uk: Імпортувати

en: Book
uk: Книга

en: Export
uk: Експортувати

en: Back
uk: Назад

en: Field
uk: Поле

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: username
uk: ім’я користувача

en: Published: @date
uk: Опубліковано: @date

en: Open
uk: Відкрито

en: Archive
uk: Архів

en: Setup
uk: Установки

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: History
uk: Історія

en: Filename
uk: Назва файла

en: Notes
uk: Примітки

en: Add item
uk: Додати елемент

en: Text
uk: Текст

en: Theme
uk: Тема

en: name
uk: ім'я

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Unassign
uk: Відмінити призначення

en: Status:
uk: Стан:

en: Submitted by
uk: Відправив(а)

en: Issue
uk: Проблема

en: User
uk: Користувач

en: Continue
uk: Продовжити

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Contact
uk: Контакт

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Logo
uk: Логотип

en: Never
uk: Ніколи

en: From
uk: Від

en: Roles
uk: Ролі

en: Comment
uk: Коментар

en: Published
uk: Опубліковано

en: Filter
uk: Фільтр

en: Location
uk: Місце розташування

en: Disclaimer
uk: Права

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Volume
uk: Об'єм

en: Media
uk: Медіа

en: System
uk: Система

en: Address
uk: Адреса

en: State
uk: Стан

en: Phone:
uk: Телефон:

en: Send
uk: Надіслати

en: Recipient
uk: Отримувач

en: next
uk: наступний

en: back
uk: ззаду

en: Table
uk: Таблиця

en: Role
uk: Роль

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Sent
uk: Сент

en: description
uk: опис

en: Tools
uk: Інструменти

en: Optional
uk: Необов'язкове

en: Position
uk: Позиція

en: Template
uk: Шаблон

en: Close
uk: Закрити

en: First Name
uk: Ім'я

en: Last Name
uk: Прізвище

en: Street
uk: Вулиця

en: City
uk: Місто

en: Postal code
uk: Поштовий індекс

en: Logout
uk: Вихід

en: Department
uk: Відділ

en: Modified
uk: Змінено

en: Add User
uk: Додати користувача

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Create account
uk: Створити обліковий запис

en: Show
uk: Показати

en: Author(s)
uk: Автор(и)

en: English
uk: Англійська

en: in
uk: в

en: Result
uk: Результат

en: Manual
uk: Вручну

en: Accept
uk: Прийняти

en: Assign Roles
uk: Призначити ролі

en: Accepted
uk: Прийняте

en: Add file
uk: Додати файл

en: Project name
uk: Назва проекту

en: Extend
uk: Розширення

en: Recommendation
uk: Рекомендація

en: Books
uk: Книги

en: Sample headline
uk: Шаблон заголовока

en: Add Book
uk: Додати підшивку

en: Add redirect
uk: Додати переадресацію

en: Session
uk: Сеанс

en: Metadata
uk: Метадані

en: Received
uk: Отримано

en: Texts
uk: Тексти

en: Review
uk: Перевірити

en: Reset password
uk: Скинути пароль

en: Complete
uk: Завершене

en: Mandatory
uk: Обов'язкове

en: Select
uk: Вибір

en: Authors
uk: Автори

en: Journals
uk: Журнали

en: Journal
uk: Журнал

en: Publisher
uk: Видавець

en: Translation
uk: Переклад

en: Chapter
uk: Глава

en: Debug
uk: Зневадження

en: Sitemap
uk: Мапа сайту

en: Editor
uk: Редактор

en: Abstract
uk: Анотація

en: Uploading...
uk: Завантажується....

en: Newsletter
uk: Розсилання

en: Restore
uk: Відновити

en: Telephone
uk: Телефон

en: Add comment
uk: Додати коментар

en: Apply filter
uk: Застосувати фільтр

en: German
uk: Німецька

en: Finish
uk: Завершити

en: Accessibility
uk: Спеціальні можливості

en: About
uk: Про модуль

en: Editors
uk: Редактори

en: Add row
uk: Додати рядок

en: unassign
uk: відкріпити

en: Additional information
uk: Додаткова інформація

en: Route
uk: Маршрут

en: Manual entry
uk: Запис, доданий вручну

en: Repositories
uk: Репозиторії

en: Firstname
uk: Ім'я

en: Lastname
uk: Прізвище

en: Delete item
uk: Видалити позицію

en: Creator
uk: Автор

en: Edition
uk: Видання

en: Sessions
uk: Сеанси

en: Mr
uk: Пан

en: Ms
uk: Мс

en: Mrs
uk: Пані

en: Affiliations
uk: Приналежності

en: Created by
uk: Створив(ла)

en: Cover
uk: Обкладинка

en: Reset Password
uk: Скинути пароль

en: Delete comment
uk: Видалити коментар

en: Parent ID
uk: ID батька

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Videos
uk: Відео

en: Annotation
uk: Анотація

en: Change Password
uk: Зміна паролю

en: Discard
uk: Відкинути

en: Reviewer
uk: Рецензент

en: Date end
uk: Дата закінчення

en: Add column
uk: Додати колонку

en: References
uk: Посилання

en: Affiliation
uk: Приєднання

en: Institution
uk: Інститут

en: Create new table
uk: Створити нову таблицю

en: Change password
uk: Зміна паролю

en: Delete Book
uk: Витерти книгу

en: Controller
uk: Регулятор

en: Save comment
uk: Зберегти коментар

en: Edited
uk: Відредаговано

en: Add box
uk: Додати бокс

en: Time left
uk: Залишилось часу

en: Privacy Policy
uk: Політика приватності

en: save
uk: зберегти

en: Chapters
uk: Частини

en: Management
uk: Керування

en: Other languages
uk: Інші мови

en: Edit table @table
uk: Редагувати таблицю @table

en: About us
uk: Про нас

en: Invitation
uk: Запрошення

en: Create PDF
uk: Створити PDF

en: Current volume
uk: Поточне значення

en: Page type
uk: Тип сторінки

en: Board name
uk: Назва дошки

en: Weight for ID @id
uk: Вага для ID @id
