Publisso Gold (8.x-1.2) - en to mg translation catalogue (27 entries)

en: Title
mg: Lohateny

en: Next
mg: Manaraka

en: Save configuration
mg: Tehirizo ny fanovana

en: delete
mg: fafao

en: Status
mg: Toetra

en: Register
mg: Hisoratra anarana

en: Delete
mg: Fafaina

en: Submit
mg: Manaiky

en: Username
mg: Anarana

en: Type
mg: Karazana

en: Author
mg: Mpamorona

en: Subject
mg: Lohahevitra

en: Actions
mg: Asa

en: Cancel
mg: Aoka ihany

en: Description
mg: Andinindininy

en: Language
mg: Teny

en: Article
mg: Lahatsoratra

en: Comments
mg: Heviteny

en: Yes
mg: Eny

en: No
mg: Tsia

en: Search
mg: Karoka

en: Password
mg: Teny miafina

en: User
mg: Mpampiasa

en: Comment
mg: Heviteny

en: Filter
mg: Sivana

en: English
mg: Anglisy

en: Dashboard
mg: Takela fitantanana
