Publisso Gold (8.x-1.5) - en to nl translation catalogue (182 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: delete
nl: verwijderen

en: title
nl: titel

en: Register
nl: Registreren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Author
nl: Auteur

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Language
nl: Taal

en: Public
nl: Publiek

en: more
nl: meer

en: Article
nl: Artikel

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Articles
nl: Artikelen

en: Comments
nl: Reacties

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: License
nl: Licentie

en: Version
nl: Versie

en: Overview
nl: Overzicht

en: File
nl: Bestand

en: Login
nl: Inloggen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Search
nl: Zoeken

en: Number
nl: Getal

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Category
nl: Categorie

en: Settings
nl: Instellingen

en: Add category
nl: Categorie toevoegen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: Book
nl: Boek

en: Export
nl: Exporteren

en: Back
nl: Terug

en: Field
nl: Veld

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Save
nl: Opslaan

en: username
nl: gebruikersnaam

en: Archive
nl: Archief

en: Setup
nl: Instellen

en: Add
nl: Toevoegen

en: View
nl: Weergeven

en: History
nl: Historie

en: Filename
nl: Bestandsnaam

en: Notes
nl: Notities

en: Add item
nl: Item toevoegen

en: Text
nl: Tekst

en: Theme
nl: Thema

en: name
nl: naam

en: Timestamp
nl: Tijdstip

en: Keywords
nl: Trefwoorden

en: Unassign
nl: Toewijzing verwijderen

en: Submitted by
nl: Ingediend door

en: Issue
nl: Uitgave

en: User
nl: Gebruiker

en: Continue
nl: Doorgaan

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Never
nl: Nooit

en: From
nl: Van

en: Roles
nl: Rollen

en: Comment
nl: Reactie

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Location
nl: Locatie

en: Textfield
nl: Tekstveld

en: System
nl: Systeem

en: Address
nl: Adres

en: State
nl: Status

en: Send
nl: Versturen

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: next
nl: volgende

en: Table
nl: Tabel

en: Role
nl: Rol

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Sent
nl: Verzonden

en: description
nl: beschrijving

en: Tools
nl: Hulpmiddelen

en: Optional
nl: Optioneel

en: Position
nl: Positie

en: Close
nl: Sluiten

en: First Name
nl: Voornaam

en: Last Name
nl: Achternaam

en: Street
nl: Straat

en: City
nl: Plaats

en: Postal code
nl: Postcode

en: Logout
nl: Uitloggen

en: Department
nl: Afdeling

en: Modified
nl: Aangepast

en: Add User
nl: Gebruiker toevoegen

en: Attachments
nl: Bijlagen

en: Create account
nl: Account aanmaken

en: Show
nl: Weergeven

en: English
nl: Engels

en: Result
nl: Resultaat

en: Manual
nl: Handmatig

en: Accept
nl: Accepteren

en: Accepted
nl: Geaccepteerd

en: Add file
nl: Bestand toevoegen

en: Extend
nl: Uitbreiding

en: Books
nl: Boeken

en: Add redirect
nl: Omleiding toevoegen

en: Session
nl: Sessie

en: Metadata
nl: Metagegevens

en: Received
nl: Ontvangen

en: Texts
nl: Teksten

en: Review
nl: Overzicht

en: Reset password
nl: Wachtwoord opnieuw instellen

en: Complete
nl: Voltooid

en: Mandatory
nl: Verplicht

en: Select
nl: Selecteren

en: Authors
nl: Auteurs

en: Journal
nl: Tijdschrift

en: Publisher
nl: Uitgever

en: Translation
nl: Vertaling

en: Chapter
nl: Hoofdstuk

en: Editor
nl: Redacteur

en: Abstract
nl: Samenvatting

en: Newsletter
nl: Nieuwsbrief

en: Restore
nl: Herstellen

en: Telephone
nl: Telefoon

en: Add comment
nl: Commentaar toevoegen

en: German
nl: Duits

en: Finish
nl: Voltooien

en: About
nl: Over

en: Add row
nl: Rij toevoegen

en: unassign
nl: toewijzing ongedaan maken

en: Additional information
nl: Aanvullende informatie

en: Manual entry
nl: Handmatige invoer

en: Firstname
nl: Voornaam

en: Lastname
nl: Achternaam

en: Delete item
nl: Item verwijderen

en: Creator
nl: Maker

en: Title prefix
nl: Titelvoorvoegsel

en: Edition
nl: Editie

en: Sessions
nl: Sessies

en: Created by
nl: Aangemaakt door

en: Cover
nl: Omslag

en: Delete comment
nl: Reactie verwijderen

en: Parent ID
nl: Bovenliggende ID

en: Annotation
nl: Notitie

en: Change Password
nl: Wachtwoord wijzigen

en: Discard
nl: Weggooien

en: Date end
nl: Einddatum

en: Add column
nl: Kolom toevoegen

en: Site Administration
nl: Websitebeheer

en: References
nl: Referenties

en: Affiliation
nl: Werkzaam bij

en: Series Title
nl: Reekstitel

en: Institution
nl: Instituut

en: Change password
nl: Wachtwoord wijzigen

en: Theme color
nl: Themakleur

en: Save comment
nl: Reactie opslaan

en: Edited
nl: Gewijzigd

en: Add box
nl: Box toevoegen

en: Time left
nl: Resterende tijd

en: save
nl: opslaan

en: Configuration saved!
nl: Instellingen opgeslagen

en: Salutation
nl: Aanhef

en: My Profile
nl: Mijn Profiel

en: assign
nl: toewijzen

en: Management
nl: Beheer

en: Other languages
nl: Andere talen

en: About us
nl: Over ons

en: Date start
nl: Begindatum

en: Create PDF
nl: PDF aanmaken

en: Page type
nl: Paginatype

en: Privacy policy
nl: Privacybeleid

en: Publication data
nl: Publicatie-gegevens

en: From template
nl: Op basis van template
