Publisso Gold (8.x-1.6) - en to eu translation catalogue (122 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: delete
eu: ezabatu

en: title
eu: izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Register
eu: Erregistratu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Submit
eu: Bidali

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Item
eu: Elementua

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Subject
eu: Gaia

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Public
eu: Publikoa

en: more
eu: gehiago

en: Article
eu: Artikulua

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Articles
eu: Artikuluak

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Version
eu: Bertsioa

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: File
eu: Fitxategi

en: Edit
eu: Editatu

en: Search
eu: Bilatu

en: Number
eu: Zenbakia

en: Password
eu: Pasahitza

en: Country
eu: Herria

en: Weight
eu: Pisua

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Add category
eu: Gehitu kategoria

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Import
eu: Inportatu

en: Book
eu: Liburua

en: Export
eu: Esportatu

en: Back
eu: Itzuli

en: Field
eu: Eremua

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: username
eu: erabiltzaile izena

en: Open
eu: Ireki

en: Add
eu: Gehitu

en: View
eu: Bista

en: History
eu: Historia

en: Filename
eu: Fitxategi izena

en: Notes
eu: Oharrak

en: Add item
eu: Itema gehitu

en: Text
eu: Testua

en: Theme
eu: Tema

en: name
eu: izena

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: Keywords
eu: Hitz-gakoak

en: ID
eu: IDa

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Email
eu: Eposta

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Created
eu: Sortua

en: All
eu: Guztiak

en: Logo
eu: Logotipoa

en: Never
eu: Inoiz ez

en: From
eu: Nondik

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Published
eu: Argitaratua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Textfield
eu: Testu-eremua

en: System
eu: Sistema

en: Address
eu: Helbidea

en: State
eu: Egoera

en: Send
eu: Bidali

en: Recipient
eu: Hartzailea

en: next
eu: hurrengoa

en: Table
eu: Taula

en: Role
eu: Rol

en: First name
eu: Izena

en: Last name
eu: Abizenak

en: Tools
eu: Tresnak

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Position
eu: Kokapena

en: Close
eu: Itxi

en: Logout
eu: Irten

en: Modified
eu: Aldatua

en: Attachments
eu: Eranskinak

en: Create account
eu: Sortu kontua

en: Show
eu: Erakutsi

en: English
eu: Ingelesa

en: Extend
eu: Hedatu

en: Books
eu: Liburuak

en: Session
eu: Sesioa

en: Reset password
eu: Berrezarri pasahitza

en: Complete
eu: Eginda

en: Select
eu: Aukeratu

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Debug
eu: Araztu

en: Uploading...
eu: Igotzen...

en: Restore
eu: Leheneratu

en: Telephone
eu: Telefonoa

en: Add comment
eu: Gehitu iruzkina

en: German
eu: Alemanera

en: Finish
eu: Amaitu

en: About
eu: (r)i buruz

en: unassign
eu: esleitu gabe

en: Additional information
eu: Informazio gehigarria

en: Route
eu: Bidea

en: Creator
eu: Sortzailea

en: Sessions
eu: Sesioak

en: Delete comment
eu: Ezabatu iruzkina

en: Dashboard
eu: Aginte-panela

en: Save comment
eu: Iruzkina gorde

en: Management
eu: Kudeaketa
