Publisso Gold (8.x-1.6) - en to gl translation catalogue (133 entries)

en: Title
gl: Título

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: delete
gl: eliminar

en: title
gl: título

en: Status
gl: Estado

en: Register
gl: Rexistrar

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Item
gl: Elemento

en: Type
gl: Tipo

en: Author
gl: Autor/a

en: Subject
gl: Asunto

en: Actions
gl: Accións

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Public
gl: Público

en: more
gl: máis

en: Article
gl: Artigo

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Articles
gl: Artigos

en: Comments
gl: Comentarios

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Version
gl: Versión

en: Overview
gl: Vista xeral

en: File
gl: Ficheiro

en: Edit
gl: Editar

en: Search
gl: Buscar

en: Number
gl: Número

en: Password
gl: Contrasinal

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: Parent
gl: Pai

en: Category
gl: Categoría

en: Settings
gl: Axustes

en: Add category
gl: Engadir categoría

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Import
gl: Importar

en: Book
gl: Libro

en: Export
gl: Exportar

en: Back
gl: Voltar

en: Field
gl: Campo

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: username
gl: nome de usuario/a

en: Open
gl: Aberta

en: Archive
gl: Arquivo

en: Add
gl: Engadir

en: View
gl: Ver

en: History
gl: Historial

en: Filename
gl: Nome de ficheiro

en: Notes
gl: Notas

en: Add item
gl: Engadir un elemento

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: name
gl: nome

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: Keywords
gl: Palabras chave

en: Unassign
gl: Quitar asignación

en: Status:
gl: Estado:

en: Submitted by
gl: Enviado por

en: Issue
gl: Incidencia

en: User
gl: Usuario/a

en: Continue
gl: Continuar

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Contact
gl: Contacto

en: Created
gl: Creado

en: All
gl: Todo

en: Logo
gl: Logotipo

en: Never
gl: Nunca

en: From
gl: De

en: Comment
gl: Comentario

en: Published
gl: Publicado

en: Filter
gl: Filtro

en: Location
gl: Localización

en: Textfield
gl: Campo de texto

en: Media
gl: Medios

en: System
gl: Sistema

en: Address
gl: Enderezo

en: State
gl: Estado

en: Send
gl: Enviar

en: Recipient
gl: Recipiente

en: next
gl: seg

en: Table
gl: Táboa

en: Role
gl: Rol

en: First name
gl: Nome

en: Last name
gl: Apelidos

en: Sent
gl: Enviado

en: Tools
gl: Ferramentas

en: Optional
gl: Opcional

en: Position
gl: Posición

en: Template
gl: Modelo

en: Close
gl: Pechar

en: Postal code
gl: Código postal

en: Logout
gl: Saír

en: Modified
gl: Modificado

en: Add User
gl: Engadir Usuario/a

en: Attachments
gl: Adxuntos

en: Show
gl: Amosar

en: English
gl: Inglés

en: in
gl: en

en: Add file
gl: Engadir ficheiro

en: Extend
gl: Estender

en: Books
gl: Libros

en: Session
gl: Sesión

en: Review
gl: Revisión

en: Reset password
gl: Restablecer o contrasinal

en: Complete
gl: Completa

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Translation
gl: Traducción

en: Debug
gl: Depuración

en: Abstract
gl: Abstracto

en: Newsletter
gl: Boletín

en: Restore
gl: Restaurar

en: Telephone
gl: Teléfono

en: German
gl: Alemán

en: About
gl: Información

en: unassign
gl: sen asignar

en: Additional information
gl: Información adicional

en: Route
gl: Ruta

en: Creator
gl: Creador

en: Created by
gl: Creado por

en: Delete comment
gl: Eliminar comentario

en: Parent ID
gl: ID do pai

en: Dashboard
gl: Panel de control

en: Videos
gl: Vídeos

en: Save comment
gl: Gardar comentario

en: Management
gl: Xestión
