Publisso Gold (8.x-1.8) - en to cs translation catalogue (139 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: delete
cs: smazat

en: title
cs: nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Item
cs: Položka

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Subject
cs: Předmět

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Public
cs: Veřejná

en: more
cs: více

en: Article
cs: Článek

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Articles
cs: Články

en: Comments
cs: Komentáře

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Version
cs: Verze

en: Overview
cs: Přehled

en: File
cs: Soubor

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Edit
cs: Upravit

en: Search
cs: Hledat

en: Number
cs: Číslo

en: Password
cs: Heslo

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Parent
cs: Nadřazený

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Add category
cs: Přidat kategorii

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Book
cs: Kniha

en: Back
cs: Zpět

en: Field
cs: Pole

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: username
cs: uživatel

en: Open
cs: Otevřené

en: Archive
cs: Archiv

en: Setup
cs: Konfigurace

en: Add
cs: Přidat

en: View
cs: Zobrazit

en: History
cs: Historie

en: Filename
cs: Název souboru

en: Notes
cs: Poznámky

en: Add item
cs: Přidat položku

en: Theme
cs: Téma vzhledu

en: Timestamp
cs: Časové razítko

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Unassign
cs: Odstranit

en: Status:
cs: Stav:

en: User
cs: Uživatel

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Email
cs: E-mail

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Never
cs: Nikdy

en: From
cs: Od

en: Roles
cs: Role

en: Comment
cs: Komentář

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Textfield
cs: Textové pole

en: Media
cs: Média

en: System
cs: Systém

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Send
cs: Poslat

en: Recipient
cs: Příjemce

en: next
cs: další

en: Table
cs: Tabulka

en: First name
cs: Jméno

en: Last name
cs: Příjmení

en: Sent
cs: Odesláno

en: description
cs: popisek

en: Tools
cs: Nástroje

en: Optional
cs: Nepovinné

en: Position
cs: Pozice

en: Template
cs: Šablona

en: Close
cs: Zavřít

en: First Name
cs: Jméno

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Street
cs: Ulice

en: City
cs: Město

en: Postal code
cs: PSČ

en: Logout
cs: Odhlásit

en: Modified
cs: Upraveno

en: Attachments
cs: Přílohy

en: Create account
cs: Vytvořit účet

en: Show
cs: Ukázat

en: English
cs: Anglicky

en: in
cs: v

en: Add file
cs: Přidat soubor

en: Extend
cs: Rozšíření

en: Books
cs: Knihy

en: Add redirect
cs: Přidat přesměrování

en: Session
cs: Relace

en: Received
cs: Přijato

en: Review
cs: Revize

en: Reset password
cs: Reset hesla

en: Complete
cs: Dokončit

en: Mandatory
cs: Povinné

en: Select
cs: Vybrat

en: Translation
cs: Překlad

en: Debug
cs: Ladění

en: Uploading...
cs: Nahrávání probíhá...

en: Newsletter
cs: Věstník

en: Restore
cs: Obnova

en: Telephone
cs: Telefon

en: Add comment
cs: Přidat komentář

en: German
cs: Německy

en: About
cs: Popis

en: unassign
cs: odstranit přiřazení

en: Additional information
cs: Doplňující informace

en: Route
cs: Cesta

en: Firstname
cs: Jméno

en: Lastname
cs: Příjmení

en: Delete item
cs: Smazat položku

en: Created by
cs: Vytvořeno

en: Delete comment
cs: Smazat komentář

en: Parent ID
cs: ID rodiče

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: Videos
cs: Videa

en: Save comment
cs: Uložit komentář

en: Privacy policy
cs: Zásady ochrany osobních údajů
