Publisso Gold (8.x-1.8) - en to he translation catalogue (143 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: delete
he: מחיקה

en: title
he: כותרת

en: Status
he: סטטוס

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Username
he: שם משתמש

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Subject
he: נושא

en: Actions
he: פעולות

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Public
he: ציבורי

en: more
he: עוד

en: Article
he: כתבה

en: Disabled
he: מושבת

en: Articles
he: מאמרים

en: Comments
he: תגובות

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: License
he: רישיון

en: Version
he: גירסה

en: Overview
he: סקירה

en: File
he: קובץ

en: Login
he: כניסה

en: Edit
he: עריכה

en: Search
he: חיפוש

en: Number
he: מספר

en: Password
he: סיסמה

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Parent
he: אב

en: Category
he: קטגוריה

en: Settings
he: הגדרות

en: Add category
he: הוספת קטגוריה

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: Import
he: יבוא

en: Book
he: ספר

en: Export
he: יצוא

en: Back
he: אחורה

en: Field
he: שדה

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: username
he: כינוי

en: Open
he: פתוח

en: Archive
he: ארכיון

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: History
he: היסטוריה

en: Filename
he: שם קובץ

en: Notes
he: הערות

en: Add item
he: הוספת שורה בתפריט

en: Text
he: טקסט

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Keywords
he: מילות מפתח

en: Unassign
he: בטל הקצאה

en: Status:
he: סטטוס:

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Logo
he: לוגו

en: Never
he: אף פעם

en: From
he: מאת

en: Roles
he: תפקידים

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Location
he: מיקום

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Media
he: מדיה

en: System
he: מערכת

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Send
he: שלח

en: Recipient
he: נמען

en: next
he: הבא

en: Table
he: טבלה

en: Role
he: תפקיד

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Sent
he: נשלח

en: description
he: תיאור

en: Tools
he: כלים

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Position
he: מיקום

en: Close
he: סגירה

en: Street
he: רחוב

en: City
he: עיר

en: Postal code
he: מיקוד

en: Logout
he: יציאה

en: Department
he: מחלקה

en: Modified
he: השתנה

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: Show
he: הצג

en: English
he: אנגלית

en: in
he: ב

en: Result
he: תוצאה

en: Accepted
he: התקבלו

en: Extend
he: הרחבות

en: Books
he: ספרים

en: Session
he: תהליך

en: Review
he: סקירה

en: Reset password
he: איפוס סיסמה

en: Complete
he: השלמה

en: Select
he: בחר

en: Authors
he: מחברים

en: Translation
he: תרגום

en: Debug
he: אתר באגים

en: Editor
he: עורך

en: Newsletter
he: ניוזלטר

en: Restore
he: שחזור

en: Telephone
he: טלפון

en: Add comment
he: הוספת תגובה

en: German
he: גרמנית

en: Finish
he: סיום

en: About
he: אודות

en: unassign
he: בטל הקצאה

en: Additional information
he: מידע נוסף

en: Route
he: נתיב

en: Delete item
he: מחיקת פריט

en: Sessions
he: מושבים

en: Delete comment
he: מחיקת תגובה

en: Parent ID
he: מזהה אב

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Change Password
he: שנה סיסמה

en: References
he: רפרנס

en: Change password
he: שנה סיסמה

en: Save comment
he: שמירת תגובה

en: My Profile
he: הפרופיל שלי

en: Management
he: ניהול

en: Privacy policy
he: מדיניות פרטיות
