Publisso Gold (8.x-2.0) - en to ro translation catalogue (132 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: title
ro: titlu

en: Status
ro: Stare

en: Register
ro: Înscriere

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Item
ro: Produs

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: more
ro: mai multe

en: Article
ro: Articol

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Articles
ro: Articole

en: Comments
ro: Comentarii

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: License
ro: Licență

en: Version
ro: Versiune

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Number
ro: Număr

en: Password
ro: Parolă

en: Country
ro: Țară

en: Weight
ro: Greutate

en: Parent
ro: Părinte

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Add category
ro: Adaugă categorie

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Book
ro: Carte

en: Back
ro: Înapoi

en: Field
ro: Câmp

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: username
ro: utilizator

en: Open
ro: Deschideți

en: Archive
ro: Arhivă

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: History
ro: Istoric

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Notes
ro: Note

en: Add item
ro: Adaugă element

en: Theme
ro: Temă

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Keywords
ro: Cuvinte cheie

en: Unassign
ro: Dealocare

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Logo
ro: Siglă

en: Never
ro: Niciodată

en: From
ro: De la

en: Roles
ro: Roluri

en: Comment
ro: Comentariu

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Location
ro: Locația

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Volume
ro: Volum

en: System
ro: Sistem

en: Address
ro: Adresă

en: State
ro: Status

en: Send
ro: Trimite

en: Recipient
ro: Destinatar

en: next
ro: următorul

en: Table
ro: Tabel

en: Role
ro: Rol

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Sent
ro: Trimis

en: Tools
ro: Instrumente

en: Optional
ro: Opțional

en: Position
ro: Poziție

en: Template
ro: Șablon

en: Close
ro: Închideți

en: Street
ro: Strada

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Modified
ro: Modificat

en: Attachments
ro: Ataşamente

en: Show
ro: Arată

en: English
ro: Engleză

en: in
ro: în

en: Result
ro: Rezultat

en: Accepted
ro: Admis

en: Add file
ro: Adaugă fișier

en: Extend
ro: Extindeți

en: Books
ro: Cărţi

en: Session
ro: Sesiune

en: Received
ro: Recepționat

en: Review
ro: Verificare

en: Reset password
ro: Resetare parolă

en: Complete
ro: Finalizat

en: Mandatory
ro: Obligatoriu

en: Select
ro: Alege

en: Authors
ro: Autori

en: Translation
ro: Traducere

en: Restore
ro: Restaurează

en: Telephone
ro: Telefon

en: German
ro: Germană

en: About
ro: Despre

en: Add row
ro: Adaugă linie

en: unassign
ro: neatribuire

en: Additional information
ro: Informaţii suplimentare

en: Route
ro: Rută

en: Firstname
ro: Prenume

en: Lastname
ro: Nume

en: Delete item
ro: Șterge item

en: Created by
ro: Creat de

en: Delete comment
ro: Șterge comentariu

en: Parent ID
ro: ID Părinte

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Add column
ro: Adaugă coloană

en: Save comment
ro: Salvare comentariu

en: save
ro: salvează

en: Management
ro: Administrare
