Publisso Gold (8.x-2.2) - en to ru translation catalogue (194 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Previous
ru: Назад

en: Next
ru: Вперёд

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: delete
ru: удалить

en: title
ru: заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Register
ru: Регистрация

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Item
ru: Элемент

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Subject
ru: Тема

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Language
ru: Язык

en: Public
ru: Общедоступный

en: more
ru: ещё

en: Article
ru: Статья

en: Disabled
ru: Отключено

en: Articles
ru: Статьи

en: Comments
ru: Комментарии

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: License
ru: Лицензия

en: Version
ru: Версия

en: Overview
ru: Обзор

en: File
ru: Файл

en: Login
ru: Логин

en: Edit
ru: Редактировать

en: Search
ru: Поиск

en: Number
ru: Число

en: Password
ru: Пароль

en: Country
ru: Страна

en: Weight
ru: Вес

en: Parent
ru: Родитель

en: Category
ru: Категория

en: Settings
ru: Настройки

en: Add category
ru: Добавить категорию

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Import
ru: Импортировать

en: Book
ru: Книга

en: Export
ru: Экспортировать

en: Back
ru: Назад

en: Field
ru: Поле

en: Preview
ru: Предпросмотр

en: Save
ru: Сохранить

en: username
ru: имя пользователя

en: Published: @date
ru: Опубликовано: @date

en: Open
ru: Открыть

en: Archive
ru: Архив

en: Setup
ru: Установка

en: Add
ru: Добавить

en: View
ru: Просмотр

en: History
ru: История

en: Filename
ru: Имя файла

en: Notes
ru: Примечания

en: Add item
ru: Добавить пункт

en: Text
ru: Текст

en: Theme
ru: Тема

en: name
ru: имя

en: Timestamp
ru: Время

en: Keywords
ru: Ключевые слова

en: Unassign
ru: Отменить назначение

en: Status:
ru: Состояние:

en: Submitted by
ru: Добавлено пользователем

en: Issue
ru: Проблема

en: User
ru: Пользователь

en: Continue
ru: Продолжить

en: Contact
ru: Контакт

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Logo
ru: Логотип

en: Never
ru: Никогда

en: From
ru: От

en: Roles
ru: Роли

en: Comment
ru: Комментарий

en: Published
ru: Опубликовано

en: Filter
ru: Фильтр

en: Location
ru: Место

en: Disclaimer
ru: Отказ

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Volume
ru: Объем

en: Media
ru: Мультимедиа

en: System
ru: Система

en: Address
ru: Адрес

en: State
ru: Состояние

en: Send
ru: Отправить

en: Recipient
ru: Получатель

en: next
ru: вперёд

en: back
ru: назад

en: Table
ru: Таблица

en: Role
ru: Роль

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Sent
ru: Отправлено

en: description
ru: описание

en: Tools
ru: Инструменты

en: Optional
ru: Необязательно

en: Position
ru: Позиция

en: Template
ru: Шаблон

en: Close
ru: Закрыть

en: First Name
ru: Имя

en: Last Name
ru: Фамилия

en: Street
ru: Улица

en: City
ru: Город

en: Postal code
ru: Почтовый индекс

en: Logout
ru: Выход

en: Department
ru: Департамент

en: Modified
ru: Изменено

en: Add User
ru: Добавить пользователя

en: Attachments
ru: Вложения

en: Create account
ru: Создать учётную запись

en: Show
ru: Показать

en: Author(s)
ru: Автор(ы)

en: English
ru: Английский

en: in
ru: в

en: Result
ru: Результат

en: Manual
ru: Вручную

en: Accept
ru: Принять

en: Assign Roles
ru: Назначить роли

en: Accepted
ru: Принятые

en: Add file
ru: Добавить файл

en: Project name
ru: Имя проекта

en: Extend
ru: Расширения

en: Books
ru: Книги

en: Sample headline
ru: Шаблон заголовока

en: Add Book
ru: Добавить книгу

en: Add redirect
ru: Добавить перенаправление

en: Session
ru: Сессия

en: Metadata
ru: Метаданные

en: Received
ru: Получил

en: Review
ru: Проверка

en: Reset password
ru: Сброс пароля

en: Complete
ru: Завершён

en: Mandatory
ru: Обязательно

en: Select
ru: Выбрать

en: Authors
ru: Авторы

en: Publisher
ru: Издатель

en: Translation
ru: Перевод

en: Debug
ru: Отладка

en: Sitemap
ru: Карта сайта

en: Editor
ru: Редактор

en: Abstract
ru: Абстрактный

en: Uploading...
ru: Закачивается...

en: Newsletter
ru: Рассылка

en: Restore
ru: Восстановить

en: Telephone
ru: Телефон

en: Add comment
ru: Добавить комментарий

en: German
ru: Немецкий

en: Finish
ru: Готово

en: Accessibility
ru: Доступность

en: About
ru: Информация

en: Editors
ru: Редакторы

en: Add row
ru: Добавить строку

en: unassign
ru: отменить присвоение

en: Additional information
ru: Дополнительная информация

en: Route
ru: Маршрут

en: Firstname
ru: Имя

en: Lastname
ru: Фамилия

en: Delete item
ru: Удалить позицию

en: Creator
ru: Автор

en: Sessions
ru: Сеансы

en: Created by
ru: Автор

en: Cover
ru: Обложка

en: Delete comment
ru: Удалить комментарий

en: Yes, delete!
ru: Да, удалить!

en: Parent ID
ru: ID родителя

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Videos
ru: Видео

en: Annotation
ru: Аннотация

en: Change Password
ru: Сменить пароль

en: Add column
ru: Добавить колонку

en: References
ru: Ссылки

en: Create new table
ru: Создать новую таблицу

en: Change password
ru: Сменить пароль

en: Sample text
ru: Образец текста

en: Save comment
ru: Сохранить комментарий

en: Add box
ru: Добавить бокс

en: Time left
ru: Ограничение времени

en: save
ru: сохранить

en: Configuration saved!
ru: Настройки сохранены!

en: My Profile
ru: Мой Профиль

en: Management
ru: Управление

en: Edit table @table
ru: Редактировать таблицу @table

en: About us
ru: О нас

en: Current volume
ru: Текущее значение

en: Privacy policy
ru: Политика конфиденциальности

en: Oops, something went wrong. We didn't found anything to show here...
ru: Упс, что-то пошло не так. Мы не нашли ничего, что можно было бы показать здесь...

en: Download as PDF
ru: Скачать PDF
