Publisso Gold (8.x-2.3) - en to hr translation catalogue (114 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Previous
hr: Prethodna

en: Next
hr: Sljedeći

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: delete
hr: ukloni

en: title
hr: naslov

en: Register
hr: Registriraj se

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Item
hr: stavka

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Subject
hr: Naziv

en: Actions
hr: Akcije

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Public
hr: Javno

en: more
hr: više

en: Article
hr: Članak

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Articles
hr: Članci

en: Comments
hr: Komentari

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: License
hr: Licenca

en: Version
hr: Inačica

en: Overview
hr: Pregled

en: File
hr: Datoteka

en: Login
hr: Prijava

en: Edit
hr: Uredi

en: Search
hr: Pretraga

en: Number
hr: Broj

en: Password
hr: Lozinka

en: Country
hr: Država

en: Weight
hr: Težina

en: Parent
hr: Nadređen

en: Category
hr: Kategorija

en: Settings
hr: Postavke

en: Add category
hr: Dodaj kategoriju

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: Import
hr: Uvezi

en: Book
hr: Knjiga

en: Export
hr: Izvezi

en: Back
hr: Natrag

en: Field
hr: Polje

en: Preview
hr: Pregled

en: Save
hr: Spremi

en: username
hr: korisničko ime

en: Published: @date
hr: Objavljeno: @date

en: Open
hr: Otvoreno

en: Archive
hr: Arhiva

en: Setup
hr: Postavke

en: Add
hr: Dodaj

en: View
hr: Pregled

en: History
hr: Povijest

en: Filename
hr: Naziv datoteke

en: Notes
hr: Bilješke

en: Add item
hr: Dodaj stavku

en: Text
hr: Tekst

en: Theme
hr: Tema

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: Keywords
hr: Ključne riječi

en: Unassign
hr: Razdvoji

en: User
hr: Korisnik

en: Continue
hr: Nastavi

en: Email
hr: E-pošta

en: Contact
hr: Kontakt

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Never
hr: Nikada

en: From
hr: Od

en: Roles
hr: Uloge

en: Comment
hr: Komentar

en: Published
hr: Objavljeno

en: Filter
hr: Pročisti

en: Location
hr: Lokacija

en: Media
hr: Mediji

en: System
hr: Sustav

en: Address
hr: Adresa

en: State
hr: Država

en: Send
hr: Pošalji

en: Recipient
hr: Primatelj

en: next
hr: sljedeći

en: Table
hr: Tablica

en: Role
hr: Uloga

en: Tools
hr: Alati

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Position
hr: Pozicija

en: Template
hr: Predložak

en: Last Name
hr: Prezime

en: Logout
hr: Odjava

en: Attachments
hr: Privitci

en: Show
hr: Prikaži

en: English
hr: Engleski

en: in
hr: u

en: Result
hr: Rezultat

en: Add file
hr: Dodaj datoteku

en: Books
hr: Knjige

en: Session
hr: Sesija

en: Review
hr: Provjeri

en: Reset password
hr: Poništi lozinku

en: Translation
hr: Prijevod

en: Debug
hr: Uklanjanje grešaka

en: German
hr: Njemački

en: About
hr: Opis

en: unassign
hr: razdvoji

en: Additional information
hr: Dodatne informacije

en: Delete comment
hr: Izbriši komentar

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: Save comment
hr: Spremi komentar

en: Management
hr: Upravljanje
