Publisso Gold (8.x-2.3) - en to it translation catalogue (144 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: delete
it: elimina

en: title
it: titolo

en: Status
it: Stato

en: Register
it: Registrati

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Public
it: Pubblico

en: more
it: altro

en: Article
it: Articolo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Articles
it: Articoli

en: Comments
it: Commenti

en: Yes
it: Sì

en: Version
it: Versione

en: Overview
it: Panoramica

en: Login
it: Accedi

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Number
it: Numero

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Category
it: Categoria

en: Settings
it: Impostazioni

en: Add category
it: Aggiungi categoria

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Back
it: Indietro

en: Field
it: Campo

en: Preview
it: Anteprima

en: Save
it: Salva

en: username
it: nome utente

en: Open
it: Aperto

en: Archive
it: Archivio

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: History
it: Cronologia

en: Filename
it: Nome file

en: Notes
it: Note

en: Add item
it: Aggiungi voce

en: Text
it: Testo

en: Theme
it: Tema

en: Keywords
it: Parole chiave

en: Unassign
it: Non assegnare

en: Status:
it: Stato:

en: Submitted by
it: Inviato da

en: User
it: Utente

en: Continue
it: Continua

en: Email
it: E-mail

en: Contact
it: Contatto

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Never
it: Mai

en: From
it: Da

en: Roles
it: Ruoli

en: Comment
it: Commento

en: Published
it: Pubblicato

en: Filter
it: Filtra

en: Location
it: Posizione

en: Textfield
it: Campo testo

en: System
it: Sistema

en: Address
it: Indirizzo

en: State
it: Stato

en: Send
it: Invia

en: Recipient
it: Destinatario

en: next
it: successivo

en: Table
it: Tabella

en: Role
it: Ruolo

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Sent
it: Inviato

en: description
it: descrizione

en: Tools
it: Strumenti

en: Optional
it: Opzionale

en: Position
it: Posizione

en: Close
it: Chiudi

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: Logout
it: Esci

en: Modified
it: Modificato

en: Add User
it: Aggiungi Utente

en: Attachments
it: Allegati

en: Show
it: Mostra

en: English
it: Inglese

en: Result
it: Risultato

en: Manual
it: Manuale

en: Accept
it: Accetta

en: Accepted
it: Accettati

en: Add file
it: Aggiungi file

en: Extend
it: Estendi

en: Books
it: Book

en: Add redirect
it: Aggiungi redirezione

en: Session
it: Sessione

en: Received
it: Ricevuto

en: Review
it: Revisione

en: Reset password
it: Ripristina password

en: Complete
it: Completo

en: Mandatory
it: Obbligatorio

en: Select
it: Scegliere

en: Publisher
it: Editore

en: Translation
it: Traduzione

en: Chapter
it: Capitolo

en: Abstract
it: Astratto

en: Uploading...
it: Caricamento in corso...

en: Restore
it: Ripristina

en: Telephone
it: Telefono

en: Add comment
it: Aggiungi commento

en: German
it: Tedesco

en: Finish
it: Termina

en: About
it: Informazioni

en: Add row
it: Aggiungi riga

en: unassign
it: non assegnare

en: Additional information
it: Informazioni aggiuntive

en: Route
it: Itinerario

en: Delete item
it: Elimina elemento

en: Creator
it: Utente

en: Created by
it: Creato da

en: Cover
it: Copertina

en: Delete comment
it: Elimina commento

en: Parent ID
it: ID Genitore

en: Videos
it: Video

en: Change Password
it: Cambia Password

en: Save comment
it: Salva commento

en: save
it: salva

en: New Password
it: Nuova Password

en: Page type
it: Tipo di pagina
