Publisso Gold (8.x-2.3) - en to kn translation catalogue (132 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: title
kn: ತಲೆಬರಹ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Public
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: License
kn: ಪರವಾನಗಿ

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Login
kn: ಪ್ರವೇಶಿಸು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Add category
kn: ಹೊಸ ವರ್ಗವನ್ನು ಸೇರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Book
kn: ಪುಸ್ತಕ

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: username
kn: ಸದಸ್ಯರ ಹೆಸರು

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: Setup
kn: ಸೆಟ್ಅಪ್

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Notes
kn: ಟಿಪ್ಪಣಿಗಳು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Keywords
kn: ಮುಖ್ಯಶಬ್ಧಗಳು

en: Status:
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ:

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Logo
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Volume
kn: ಧ್ವನಿಯ ಪ್ರಮಾಣ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: System
kn: ಗಣಕ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Send
kn: ಕಳುಹಿಸು

en: back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: Sent
kn: ಕಳುಹಿಸಲಾಗಿದೆ

en: description
kn: ವಿವರಣೆ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Position
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Template
kn: ಟೆಂಪ್ಲೇಟ್

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Street
kn: ಬೀದಿ

en: Department
kn: ವಿಭಾಗ

en: Modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Add User
kn: ಬಳಕೆದಾರನನ್ನು ಸೇರಿಸಿ

en: Attachments
kn: ಲಗತ್ತುಗಳು

en: Create account
kn: ಹೊಸ ಖಾತೆ ತೆರೆಯಿರಿ

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: Author(s)
kn: ಲೇಖಕ(ರು)

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: in
kn: ಒಳಗೆ

en: Accept
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Accepted
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Books
kn: ಪುಸ್ತಕಗಳು

en: Session
kn: ಉಪಆವೃತ್ತಿ

en: Metadata
kn: ಮೆಟಾಡಾಟ

en: Received
kn: ಸ್ವೀಕರಿಸಲಾದ

en: Review
kn: ಅವಲೋಕಿಸು

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Authors
kn: ಲೇಖಕರು

en: Journal
kn: ಜರ್ನಲ್

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Debug
kn: ದೋಷದ ಹುಡುಕಾಟ

en: Editor
kn: ಸಂಪಾದಕ

en: Telephone
kn: <b>ದೂರವಾಣಿ</b>

en: German
kn: ಜರ್ಮನ್

en: Finish
kn: ಮುಗಿಸು

en: Accessibility
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Editors
kn: ಸಂಪಾದಕಗಳು

en: Delete item
kn: ಅಂಶವನ್ನು ಅಳಿಸು

en: Creator
kn: ನಿರ್ಮಾತೃ

en: Cover
kn: ಕೋವರ್

en: Delete comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಅಳಿಸಿ

en: Videos
kn: ವೀಡಿಯೋಗಳು

en: Change Password
kn: ಗುಪ್ತಪದವನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸು

en: Reviewer
kn: ಅವಲೋಕಿಸಿದವರು

en: Affiliation
kn: ಸಂಯೋಜನೆ

en: Change password
kn: ಗುಪ್ತಪದವನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸು
