Publisso Gold (8.x-2.3) - en to os translation catalogue (42 entries)

en: Title
os: Сæр

en: Next
os: Дарддæр

en: Save configuration
os: Сохранить настройки

en: delete
os: схаф

en: Status
os: Статус

en: Delete
os: Аппар

en: Username
os: Архайæджы ном

en: Type
os: Тип

en: Author
os: Автор

en: Subject
os: Темæ

en: Actions
os: Архæйдтæ

en: Cancel
os: Аппар

en: Description
os: Афыст

en: Language
os: Æвзаг

en: Article
os: Уац

en: Disabled
os: Хицæн у

en: Comments
os: Комментари

en: Yes
os: Ойы

en: No
os: Нæйы

en: Version
os: Верси

en: Overview
os: Афæлгæст

en: File
os: Файл

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Search
os: Агуырд

en: Number
os: Нымæц

en: Weight
os: Уæз

en: Parent
os: Ныййарæг

en: Category
os: Категори

en: Settings
os: Амонæнтæ

en: Add category
os: Бафтау категори

en: Name
os: Ном

en: Import
os: Импорт

en: Book
os: Чиныг

en: Export
os: Экспорт

en: Field
os: Быдыр

en: Preview
os: Развæлгъау фенд

en: Save
os: Ныффысс

en: Open
os: Конд у

en: Add
os: Бафтау

en: View
os: Фенд

en: History
os: Истори

en: Filename
os: Файлы ном
