Publisso Gold (8.x-2.4) - en to da translation catalogue (148 entries)

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: delete
da: slet

en: title
da: titel

en: Register
da: Opret konto

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Username
da: Brugernavn

en: Item
da: Element

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Language
da: Sprog

en: Public
da: Offentlig

en: more
da: mere

en: Article
da: Artikel

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Articles
da: Artikler

en: Comments
da: Kommentarer

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Overview
da: Overblik

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Number
da: Antal

en: Password
da: Adgangskode

en: Country
da: Land

en: Weight
da: Vægt

en: Parent
da: Overordnet element

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Add category
da: Tilføj kategori

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Import
da: Importér

en: Book
da: Bog

en: Export
da: Eksportér

en: Back
da: Tilbage

en: Field
da: Felt

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: username
da: brugernavn

en: Open
da: Åben

en: Archive
da: Arkiv

en: Setup
da: Indstillinger

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: History
da: Historik

en: Filename
da: Filnavn

en: Notes
da: Noter

en: Add item
da: Tilføj menupunkt

en: Text
da: Tekst

en: Theme
da: Tema

en: name
da: navn

en: Timestamp
da: Tidsstempel

en: Keywords
da: Nøgleord

en: Unassign
da: Fjern

en: Submitted by
da: Indsendt af

en: Issue
da: Udgave

en: User
da: Bruger

en: Continue
da: Fortsæt

en: Email
da: E-mail

en: Contact
da: Kontakt

en: Created
da: Oprettet

en: All
da: Alle

en: Never
da: Aldrig

en: From
da: Fra

en: Roles
da: Roller

en: Comment
da: Kommentar

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Disclaimer
da: Fraskrivelse

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Volume
da: Mængde

en: Address
da: Adresse

en: State
da: Status

en: Recipient
da: Modtager

en: next
da: næste

en: Table
da: Tabel

en: Role
da: Rolle

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Sent
da: Sendt

en: description
da: beskrivelse

en: Tools
da: Værktøjer

en: Optional
da: Valgfrit

en: Position
da: Placering

en: Template
da: Skabelon

en: Close
da: Luk

en: First Name
da: Fornavn

en: Last Name
da: Efternavn

en: Street
da: Gade

en: City
da: By

en: Postal code
da: Postnummer

en: Logout
da: Log ud

en: Modified
da: Ændret

en: Add User
da: Tilføj bruger

en: Attachments
da: Bilag

en: Create account
da: Opret konto

en: Show
da: Vis

en: English
da: Engelsk

en: in
da: i

en: Result
da: Resultat

en: Manual
da: Manuel

en: Accepted
da: Accepteret

en: Add file
da: Tilføj fil

en: Project name
da: Projektnavn

en: Extend
da: Udvid

en: Books
da: Bøger

en: Add redirect
da: Tilføj omdirigering

en: Received
da: Modtaget

en: Review
da: Gennemgå

en: Reset password
da: Nulstil adgangskode

en: Complete
da: Komplet

en: Mandatory
da: Påkrævet

en: Select
da: Vælg

en: Authors
da: Forfattere

en: Translation
da: Oversættelse

en: Abstract
da: Resume

en: Uploading...
da: Uploader...

en: Newsletter
da: Nyhedsbrev

en: Restore
da: Gendan

en: Telephone
da: Telefon

en: Add comment
da: Tilføj kommentar

en: German
da: Tysk

en: Finish
da: Afslut

en: About
da: Om

en: Editors
da: Redaktører

en: Add row
da: Tilføj række

en: unassign
da: fjern

en: Additional information
da: Yderligere information

en: Route
da: Rute

en: Delete item
da: Slet element

en: Creator
da: Skaber

en: Created by
da: Oprettet af

en: Delete comment
da: Slet kommentar

en: Parent ID
da: Overordnet ID

en: Videos
da: Videoer

en: Add column
da: Tilføj kolonne

en: Theme color
da: Temafarve

en: Save comment
da: Gem kommentar

en: My Profile
da: Min profil

en: Management
da: Administration
