Publisso Gold (8.x-2.6) - en to oc translation catalogue (122 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: delete
oc: suprimir

en: title
oc: títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Subject
oc: Objècte

en: Actions
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Comments
oc: Comentaris

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: License
oc: Licéncia

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: File
oc: Fichièr

en: Login
oc: Identificant

en: Edit
oc: Modificar

en: Search
oc: Recercar

en: Number
oc: Nombre

en: Password
oc: Senhal

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: Category
oc: Categoria

en: Settings
oc: Paramètres

en: Add category
oc: Apondre una categoria

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Back
oc: Precedent

en: Field
oc: Camp

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: username
oc: nom d'utilizaire

en: Open
oc: Dobèrt

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: History
oc: Istoric

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Notes
oc: Nòtas

en: Add item
oc: Apondre un element

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: name
oc: nom

en: Timestamp
oc: Orodatatge

en: Keywords
oc: Mots claus

en: Unassign
oc: Suprimir l'associacion

en: Status:
oc: Estatut :

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Continue
oc: Contunhar

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Contact
oc: Contacte

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Logo
oc: Lògo

en: Never
oc: Pas jamai

en: From
oc: De

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Media
oc: Mèdia

en: System
oc: Sistèma

en: Address
oc: Adreça

en: State
oc: Estat

en: Send
oc: Mandar

en: Recipient
oc: Destinatari

en: Table
oc: Tablèu

en: Role
oc: Ròtle

en: description
oc: descripcion

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Position
oc: Posicion

en: Template
oc: Modèl

en: Close
oc: Tampar

en: First Name
oc: Prenom

en: Last Name
oc: Nom d'Ostal

en: Street
oc: Carrièra

en: City
oc: Vila

en: Postal code
oc: Còde postal

en: Logout
oc: Sortir

en: Modified
oc: Modificat

en: Attachments
oc: Fichièrs estacats

en: Show
oc: Afichar

en: English
oc: Anglés

en: in
oc: dins

en: Accept
oc: Acceptar

en: Add file
oc: Apondre un fichièr

en: Recommendation
oc: Recomandacion

en: Books
oc: Libres

en: Add Book
oc: Apondre un libre

en: Reset password
oc: Reïnicializar lo senhal

en: Select
oc: Seleccionar

en: Translation
oc: Traduccion

en: Debug
oc: Depuracion

en: Abstract
oc: Resumit

en: Add comment
oc: Apondre un comentari

en: German
oc: Alemand

en: Finish
oc: Finir

en: About
oc: A prepaus

en: Add row
oc: Apondre una linha

en: unassign
oc: suprimir l'associacion

en: Additional information
oc: Informacions suplementàrias

en: Delete item
oc: Suprimir l'élement

en: Conference
oc: Conferéncia

en: Delete comment
oc: Suprimir lo comentari

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Add column
oc: Apondre una colomna

en: Save comment
oc: Enregistrar lo comentari
