Publisso Gold (8.x-2.6) - en to ur translation catalogue (72 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: delete
ur: حذف کریں

en: title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Register
ur: شمولیت اختیار کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Username
ur: اسم صارف

en: Item
ur: شے

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Subject
ur: موضوع

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Public
ur: عوامی

en: more
ur: مزید

en: Article
ur: مضمون

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Articles
ur: مضامین

en: Comments
ur: تبصرے

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Version
ur: ورژن

en: Overview
ur: جائزہ

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Search
ur: تلاش

en: Number
ur: نمبر

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Country
ur: ملک

en: Weight
ur: وزن

en: Parent
ur: پیرنٹ

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Add category
ur: زمرے کا اضافہ کریں

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Book
ur: کتاب

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Back
ur: واپس

en: Field
ur: فیلڈ

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Open
ur: کھلا

en: Archive
ur: آرکائیو

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: History
ur: ہسٹری

en: Filename
ur: فائل کا نام

en: Text
ur: متن

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: Keywords
ur: کلیدی الفاظ

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Email
ur: ای میل

en: Contact
ur: رابطہ

en: Logo
ur: لوگو

en: Roles
ur: رولز

en: Comment
ur: تبصرہ

en: Published
ur: شائع شدہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: System
ur: نظام

en: Optional
ur: اختیاری

en: English
ur: انگریزی

en: German
ur: جرمن

en: Route
ur: روٹ
