Publisso Gold (8.x-2.7) - en to ast translation catalogue (81 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Subject
ast: Asuntu

en: Actions
ast: Aiciones

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: more
ast: más

en: Article
ast: Artículu

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Comments
ast: Comentarios

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Version
ast: Versión

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Search
ast: Guetar

en: Number
ast: Númberu

en: Password
ast: Clave

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Parent
ast: Padre

en: Category
ast: Categoría

en: Settings
ast: Preferencies

en: Add category
ast: Amestar categoría

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Import
ast: Importar

en: Book
ast: Llibru

en: Export
ast: Esportar

en: Field
ast: Campu

en: Preview
ast: Entever

en: Save
ast: Guardar

en: username
ast: nome d'usuariu

en: Open
ast: Abrir

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: History
ast: Historial

en: Filename
ast: Nome del ficheru

en: Add item
ast: Amestar elementu

en: Text
ast: Testu

en: Timestamp
ast: Data/Hora

en: Keywords
ast: Pallabres clave

en: Unassign
ast: ensin asignar

en: User
ast: Usuariu

en: Continue
ast: Siguir

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Contact
ast: Contautu

en: Created
ast: Fechu

en: All
ast: Too

en: Never
ast: Nunca

en: From
ast: De

en: Comment
ast: Comentariu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Location
ast: Llugar

en: File name
ast: Nome del ficheru

en: System
ast: Sistema

en: Send
ast: Unviar

en: Recipient
ast: Destinatariu

en: Table
ast: Tabla

en: Role
ast: Rol

en: Optional
ast: Opcional

en: Close
ast: Zarrar

en: Logout
ast: Zarrar sesión

en: Attachments
ast: Axuntos

en: Show
ast: Amosar

en: English
ast: Inglés

en: Books
ast: Llibros

en: Session
ast: Sesión
