Publisso Gold (8.x-2.7) - en to lv translation catalogue (151 entries)

en: Title
lv: Nosaukums

en: Body
lv: Saturs

en: Previous
lv: Iepriekšējais

en: Next
lv: Tālāk

en: Save configuration
lv: Saglabāt konfigurāciju

en: delete
lv: dzēst

en: title
lv: virsraksts

en: Status
lv: Statuss

en: Register
lv: Reģistrēt

en: Delete
lv: Dzēst

en: Submit
lv: Apstiprināt

en: Username
lv: Lietotājvārds

en: Item
lv: Ieraksts

en: Type
lv: Veids

en: Author
lv: Autors

en: Subject
lv: Temats

en: Actions
lv: Darbības

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Description
lv: Apraksts

en: Language
lv: Valoda

en: Public
lv: Publisks

en: more
lv: vairāk

en: Article
lv: Raksts

en: Disabled
lv: Atspējots

en: Enabled
lv: Iespējots

en: Articles
lv: Raksti

en: Comments
lv: Komentāri

en: Yes
lv: Jā

en: No
lv: Nē

en: License
lv: Licenze

en: Version
lv: Versija

en: Overview
lv: Pārskats

en: File
lv: Fails

en: Login
lv: Pieslēgties

en: Edit
lv: Labot

en: Date
lv: Datums

en: Search
lv: Meklēt

en: Number
lv: Skaitlis

en: Password
lv: Parole

en: - None -
lv: - Neviens -

en: Country
lv: Valsts

en: Weight
lv: Svars

en: Parent
lv: Vecāks

en: Category
lv: Kategorija

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Add category
lv: Pievienot kategoriju

en: Name
lv: Nosaukums

en: edit
lv: labot

en: Import
lv: Importēt

en: Book
lv: Grāmata

en: Export
lv: Eksportēt

en: Back
lv: Atpakaļ

en: Field
lv: Lauks

en: Preview
lv: Priekšskatījums

en: Save
lv: Saglabāt

en: username
lv: lietotājvārds

en: Open
lv: Atvērts

en: Archive
lv: Arhīvs

en: Setup
lv: Iestatīšana

en: Add
lv: Pievienot

en: View
lv: Skatīt

en: History
lv: Vēsture

en: Filename
lv: Faila nosaukums

en: Add item
lv: Pievienot elementu

en: Text
lv: Teksts

en: Theme
lv: Tēma

en: name
lv: vārds

en: Timestamp
lv: Laika zīmogs

en: Keywords
lv: Atslēgvārdi

en: User
lv: Lietotājs

en: Continue
lv: Turpināt

en: Email
lv: E-pasts

en: Contact
lv: Kontakti

en: Created
lv: Izveidots

en: All
lv: Visi

en: Never
lv: Nekad

en: From
lv: No

en: Roles
lv: Lomas

en: Comment
lv: Komentārs

en: Published
lv: Publicēts

en: Filter
lv: Filtrēt

en: Location
lv: Atrašanās vieta

en: File name
lv: Faila nosaukums

en: Disclaimer
lv: Atruna

en: Textfield
lv: Teksta lauks

en: Media
lv: Multivide

en: System
lv: Sistēma

en: Phone
lv: Telefona numurs

en: Address
lv: Adrese

en: State
lv: Stāvoklis

en: Phone:
lv: Telefona nr.:

en: Send
lv: Sūtīt

en: Recipient
lv: Saņēmējs

en: next
lv: nākamais

en: back
lv: atpakaļ

en: Table
lv: Tabula

en: Role
lv: Loma

en: First name
lv: Vārds

en: Last name
lv: Uzvārds

en: Sent
lv: Nosūtīts

en: description
lv: apraksts

en: Tools
lv: Rīki

en: Optional
lv: Neobligāts

en: Position
lv: Pozīcija

en: Close
lv: Aizvērt

en: First Name
lv: Vārds

en: Last Name
lv: Uzvārds

en: Street
lv: Iela

en: City
lv: Pilsēta

en: Postal code
lv: Pasta indekss

en: Logout
lv: Iziet

en: Modified
lv: Modificēts

en: Add User
lv: Pievienot Lietotāju

en: Attachments
lv: Pielikumi

en: Show
lv: Rādīt

en: Enabled languages
lv: Iespējotās valodas

en: English
lv: Angļu

en: in
lv: iekš

en: Result
lv: Rezultāts

en: Manual
lv: Manuāli

en: Add file
lv: Pievienot failu

en: Extend
lv: Paplašināšana

en: Books
lv: Grāmatas

en: Session
lv: Sesija

en: Received
lv: Saņemts

en: Translations
lv: Tulkojumi

en: Reset password
lv: Atjaunot paroli

en: Mandatory
lv: Obligāts

en: Select
lv: Izvēlēties

en: Copy
lv: Kopēt

en: Translation
lv: Tulkojums

en: Add field
lv: Pievienot lauku

en: Debug
lv: Atkļūdot

en: Editor
lv: Redaktors

en: Global
lv: Globāls

en: Uploading...
lv: Augšupielādē...

en: Newsletter
lv: Jaunumu liste

en: Telephone
lv: Tālrunis

en: German
lv: Vācu

en: Finish
lv: Pabeigt

en: About
lv: Par

en: Additional information
lv: Papildus informācija

en: Route
lv: Maršruts

en: Delete item
lv: Dzēst vienību

en: Cover
lv: Titulbilde

en: Delete comment
lv: Dzēst komentāru

en: Parent ID
lv: Vecāka ID

en: Dashboard
lv: Darbgalds

en: Add language
lv: Pievienot valodu

en: Save comment
lv: Saglabāt komentāru

en: Profile picture
lv: Profila attēls
