Publisso Gold (8.x-2.8) - en to th translation catalogue (108 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Previous
th: ก่อนหน้า

en: Next
th: ถัดไป

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: delete
th: ลบ

en: title
th: ชื่อ

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: Submit
th: ส่งข้อมูล

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Item
th: รายการ

en: Type
th: ประเภท

en: Actions
th: แอคชั่น

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Version
th: รุ่น

en: Overview
th: ภาพรวม

en: File
th: ไฟล์

en: Login
th: เข้าสู่ระบบ

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Password
th: รหัสผ่าน

en: - None -
th: - ไม่มี -

en: Country
th: ประเทศ

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Add category
th: เพิ่มหมวด

en: edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Book
th: หนังสือ

en: Export
th: ส่งออก

en: Back
th: กลับ

en: Field
th: ช่องรับข้อมูล

en: Save
th: บันทึก

en: username
th: ชื่อผู้ใช้

en: Open
th: เปิด

en: Add
th: เพิ่ม

en: View
th: ดู

en: History
th: ประวัติ

en: Add item
th: เพิ่มเมนูย่อย

en: Text
th: ข้อความ

en: Theme
th: แบบเว็บไซต์

en: Timestamp
th: ระบุเวลา

en: Keywords
th: คำค้นหา

en: ID
th: ไอดี

en: Issue
th: เล่มปี

en: Continue
th: ดำเนินการต่อ

en: Email
th: อีเมล

en: Contact
th: ติดต่อ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Logo
th: โลโก้

en: Never
th: ไม่เคย

en: From
th: จาก

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Media
th: สื่อ

en: System
th: ระบบ

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Address
th: ที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: Send
th: ส่ง

en: Recipient
th: ผู้รับ

en: next
th: ถัดไป ›

en: Table
th: ตาราง

en: First name
th: ชื่อ

en: Last name
th: นามสกุล

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Optional
th: ไม่จำเป็น

en: Position
th: ตำแหน่ง

en: Close
th: ปิด

en: Street
th: ถนน

en: City
th: จังหวัด

en: Postal code
th: รหัสไปรษณีย์

en: Logout
th: ออกจากระบบ

en: Show
th: แสดง

en: in
th: ใน

en: Result
th: ผล

en: Extend
th: ส่วนขยาย

en: Books
th: หนังสือ

en: No.
th: ลำดับที่

en: Reset password
th: ตั้งรหัสผ่านใหม่

en: Complete
th: เสร็จ

en: Select
th: เลือก

en: Copy
th: คัดลอก

en: Add field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูล

en: Editor
th: แก้ไข

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: Finish
th: ส่งข้อสอบ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Additional information
th: ข้อมูลเพิ่มเติม

en: Route
th: เส้นทาง

en: Firstname
th: ชื่อ

en: Lastname
th: นามสกุล

en: Creator
th: ผู้สร้าง

en: Created by
th: ผู้สอบ

en: Delete comment
th: ลบความคิดเห็น

en: Parent ID
th: ลำดับชั้นของ ID

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Add language
th: เพิ่มภาษา

en: Time left
th: เวลาที่เหลือ

en: Privacy Policy
th: นโยบายความเป็นส่วนตัว
