Password Suggestions (PUG) (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: yes
it: sì

en: Good
it: Buono

en: Other
it: Altro

en: Password strength:
it: Livello di sicurezza della password:

en: Passwords match:
it: Le password coincidono:

en: Account settings
it: Impostazioni profilo

en: Strong
it: Evidenziato

en: Add lowercase letters
it: Aggiungi lettere minuscole

en: Add uppercase letters
it: Aggiungi lettere maiuscole

en: Add numbers
it: Aggiungi numeri

en: Add punctuation
it: Aggiungi punteggiatura

en: Make it different from your username
it: Dovrebbe essere differente dal tuo nome utente

en: Weak
it: Debole

en: Fair
it: Sufficiente

en: Make it at least 12 characters
it: Deve essere di almeno 12 caratteri
