Password Suggestions (PUG) (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (29 entries)

en: yes
de: Ja

en: no
de: Nein

en: Good
de: Gut

en: Other
de: Weitere

en: Recommendation
de: Empfehlung

en: Password strength:
de: Passwortstärke:

en: Passwords match:
de: Passwörter stimmen überein:

en: Account settings
de: Kontoeinstellungen

en: Strong
de: Stark

en: Add lowercase letters
de: Verwenden Sie Kleinbuchstaben

en: Add uppercase letters
de: Großbuchstaben verwenden

en: Add numbers
de: Zahlen einsetzen

en: Add punctuation
de: Satzzeichen einbauen

en: Make it different from your username
de: Verwenden Sie nicht Ihren Benutzernamen

en: Weak
de: Schwach

en: Fair
de: Mittel

en: <h3>Configuration</h3>
de: <h3>Konfiguration</h3>

en: Make it at least 12 characters
de: Mindestens 12 Zeichen lang

en: Recommendations to make your password stronger:
de: Empfehlungen für ein sicheres Passwort:

en: Confirm Title
de: Titel bestätigen

en: Confirm Success
de: Bestätigen Sie den Erfolg

en: Confirm Failure
de: Misserfolg bestätigen

en: Strength Title
de: Starker Titel

en: Recommendation Statement
de: Empfehlung Erklärung

en: Too Short Title
de: Zu kurzer Titel

en: Lowercase Title
de: Kleinbuchstaben Titel

en: Uppercase Title
de: Titel in Großbuchstaben

en: Punctuation Title
de: Zeichensetzung Titel

en: If same as username
de: Wenn gleich dem Benutzernamen
