Pulse (Theme) (1.0.0) - en to de translation catalogue (36 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Previous
de: Vorherige

en: Next
de: Weiter

en: Content
de: Inhalt

en: Go to previous page
de: Zur vorherigen Seite

en: Go to next page
de: Zur nächsten Seite

en: Font
de: Schriftart

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: Page
de: Seite

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Medium
de: Mittel

en: Next page
de: Nächste Seite

en: Border color
de: Rahmenfarbe

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Font family
de: Schriftenfamilie

en: of
de: von

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: Current page
de: Aktuelle Seite

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Previous page
de: Vorherige Seite

en: Logo settings
de: Logo-Einstellungen

en: Close message
de: Meldung schließen

en: Logo path
de: Pfad zum Logo

en: Primary menu
de: Hauptmenü

en: Show menu
de: Menü anzeigen

en: Go to page @key
de: Gehe zu Seite @key

en: Info color
de: Infofarbe

en: Warning color
de: Warnfarbe

en: Use default logo
de: Standard-Logo verwenden

en: Favicon settings
de: Favicon-Einstellungen

en: Background Colors
de: Hintergrundfarben

en: Primary accent color
de: Primäre Akzentfarbe
