Pulse (Theme) (1.0.1) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Content
hi: सामग्री

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Medium
hi: माध्यम

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Border color
hi: बॉर्डर का रंग

en: Secondary menu
hi: द्वितीयक उपागम

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Logo settings
hi: प्रतीक चिन्ह व्यवस्था

en: Logo path
hi: प्रतीक चिन्ह पथ
