Purencool (5.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: page
hu: oldal

en: Articles
hu: Cikkek

en: On
hu: Be

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Text
hu: Szöveg

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Published
hu: Közzétéve

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Original image
hu: Eredeti kép

en: Media
hu: Média

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Video
hu: Videó

en: Anonymous user
hu: Névtelen felhasználó

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Authenticated user
hu: Azonosított felhasználó

en: Series
hu: Sorozat

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: mobile
hu: mobil

en: wide
hu: széles

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: All content
hu: Minden tartalom

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: article
hu: cikk

en: Base theme
hu: Alapsmink

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Primary menu
hu: Elsődleges menü

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: Stark settings
hu: Stark beállítások

en: narrow
hu: keskeny

en: Media library
hu: Médiakönyvtár

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Remote video URL
hu: Távoli videó webcíme
