Purencool (5.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (37 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Articles
ro: Articole

en: On
ro: Pornit

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Layout
ro: Prezentare

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Original image
ro: Imaginea originală

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Admin
ro: Administrator

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: mobile
ro: mobil

en: wide
ro: larg

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: All content
ro: Tot conținutul

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Full content
ro: Întregul conținut

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Stark settings
ro: Setări Stark

en: narrow
ro: îngust

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator
