Purencool (5.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Body
tr: Gövde

en: Content
tr: İçerik

en: page
tr: sayfa

en: Articles
tr: Makaleler

en: On
tr: Açık

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Text
tr: Metin

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Add content
tr: İçerik ekle

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Published
tr: Yayında

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Media
tr: Medya

en: Plain text
tr: Düz metin

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Authenticated user
tr: Kimliği doğrulanmış kullanıcı

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Paragraph
tr: Paragraf

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Admin
tr: Yönetim

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: mobile
tr: mobil

en: wide
tr: geniş

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: All content
tr: Tüm içerikler

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Full content
tr: Tüm içerik

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Site branding
tr: Site markası

en: Stark settings
tr: Stark ayarları

en: narrow
tr: dar

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri
