Purencool (5.0.0-alpha4) - en to el translation catalogue (39 entries)

en: Home
el: Αρχική

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Articles
el: Αρθρα

en: On
el: Ανοικτό

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Image
el: Εικόνα

en: Text
el: Κείμενο

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Add content
el: Προσθήκη περιεχομένου

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Page
el: Σελίδα

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Original image
el: Αρχική εικόνα

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Editor
el: Επεξεργαστής

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Admin
el: Διαχειριστής

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: mobile
el: Κινητό

en: wide
el: πλατύ

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: All content
el: Όλο το περιεχόμενο

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: Primary menu
el: Κύριο μενού

en: Stark settings
el: Ρυθμίσεις Stark

en: narrow
el: στενό

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης
