Purencool (5.0.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (27 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Body
oc: Còs

en: Content
oc: Contengut

en: On
oc: Activat

en: Link
oc: Ligam

en: Image
oc: Imatge

en: Text
oc: Tèxte

en: Layout
oc: Afichatge

en: Add content
oc: Apondre de contengut

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Page
oc: Pagina

en: Off
oc: Desactivat

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Published
oc: Publicat

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Original image
oc: Imatge original

en: Media
oc: Mèdia

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: wide
oc: espandit

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Full content
oc: Contengut complet
