Purencool (5.0.0-alpha4) - en to pl translation catalogue (46 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Body
pl: Treść

en: Content
pl: Zawartość

en: page
pl: strona

en: Articles
pl: Artykuły

en: On
pl: Włączony

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Text
pl: Tekst

en: Layout
pl: Układ

en: Add content
pl: Dodaj treść

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Off
pl: Wyłączony

en: Header
pl: Nagłówek

en: Footer
pl: Stopka

en: Published
pl: Opublikowane

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Original image
pl: Oryginalny obrazek

en: Plain text
pl: Czysty tekst

en: Video
pl: Wideo

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: Editor
pl: Edytor

en: Authenticated user
pl: Użytkownik uwierzytelniony

en: Series
pl: Serie

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: mobile
pl: mobilne

en: wide
pl: szerokie

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: All content
pl: Wszystkie treści

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Full content
pl: Pełna wersja wpisu

en: Base theme
pl: Skórka bazowa

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Full HTML
pl: Pełny HTML

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Stark settings
pl: Ustawienia Starka

en: narrow
pl: wąski

en: Media library
pl: Biblioteka mediów

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora
