Purencool (5.0.0-alpha4) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Body
fa: بدنه

en: Content
fa: محتوا

en: Articles
fa: مقالات

en: On
fa: روشن

en: Link
fa: واصلی

en: Image
fa: تصویر

en: Text
fa: متن

en: Layout
fa: آرایش

en: Add content
fa: افزودن محتوا

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Original image
fa: تصویر اصلی

en: Media
fa: رسانه

en: Plain text
fa: متن ساده

en: Video
fa: ویدیو

en: Anonymous user
fa: کاربر ناشناس

en: Editor
fa: تدوینگر

en: Authenticated user
fa: کاربر شناخته شده

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Paragraph
fa: فقره

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: mobile
fa: موبایل

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: All content
fa: تمامی محتوا

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Full content
fa: محتوای کامل

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر
