Purencool (5.0.0-beta5) - en to fr translation catalogue (43 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Body
fr: Corps

en: Submit
fr: Soumettre

en: Content
fr: Contenu

en: On
fr: Activé

en: Link
fr: Lien

en: Text
fr: Texte

en: Layout
fr: Mise en page

en: Add content
fr: Ajouter du contenu

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Off
fr: Désactivé

en: Header
fr: Entête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Published
fr: Publié

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Original image
fr: Image originale

en: Media
fr: Média

en: Plain text
fr: Texte brut

en: Domain
fr: Domaine

en: Video
fr: Vidéo

en: Anonymous user
fr: Utilisateur anonyme

en: Editor
fr: Éditeur

en: Authenticated user
fr: Utilisateur authentifié

en: Series
fr: Série

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Paragraph
fr: Paragraphe

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: wide
fr: large

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: All content
fr: Tout le contenu

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Full content
fr: Contenu complet

en: Base theme
fr: Thème de base

en: Full HTML
fr: HTML complet

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Stark settings
fr: Paramètres de Stark

en: narrow
fr: étroit

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales
