Purencool (5.0.0-beta5) - en to pt translation catalogue (44 entries)

en: Home
pt: Início

en: Body
pt: Corpo

en: Submit
pt: Enviar

en: Content
pt: Conteúdo

en: page
pt: página

en: Articles
pt: Artigos

en: On
pt: Habilitado

en: Image
pt: Imagem

en: Text
pt: Texto

en: Add content
pt: Adicionar conteúdo

en: Page title
pt: Título da página

en: Page
pt: Página

en: Off
pt: Desligado

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: Original image
pt: Imagem original

en: Media
pt: Mídia

en: Plain text
pt: Texto puro

en: Domain
pt: Domínio

en: Anonymous user
pt: Usuário anônimo

en: Authenticated user
pt: Usuário autenticado

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Paragraph
pt: Parágrafo

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: Admin
pt: Administrar

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: mobile
pt: móvel

en: wide
pt: largo

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: All content
pt: Todo o conteúdo

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Full content
pt: Conteúdo completo

en: Paragraphs
pt: Parágrafos

en: Full HTML
pt: HTML completo

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Stark settings
pt: Configurações do Stark

en: narrow
pt: estreito

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Enviado por @author_name em @date

en: Media library
pt: Biblioteca de mídia

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador
