Purencool (5.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (39 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: page
da: side

en: Articles
da: Artikler

en: On
da: Tilsluttet

en: Image
da: Billede

en: Text
da: Tekst

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: Published
da: Udgivet

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Original image
da: Originalt billede

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Anonymous user
da: Anonym bruger

en: Authenticated user
da: Godkendt bruger

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Admin
da: Administration

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: mobile
da: mobil

en: wide
da: bred

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: All content
da: Alt indhold

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Full content
da: Fuldt indhold

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Stark settings
da: Stark indstillinger

en: narrow
da: smal

en: Media library
da: Medie bibliotek

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger
