Purencool (5.0.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (36 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Content
hi: सामग्री

en: page
hi: पृष्ठ

en: Articles
hi: लेख

en: On
hi: चालू

en: Link
hi: कड़ी

en: Image
hi: चित्र

en: Text
hi: लेख

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Add content
hi: सामग्री जोड़ें

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Off
hi: बंद

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Media
hi: मीडिया

en: Plain text
hi: सादा टेक्स्ट

en: Video
hi: वीडियो

en: Anonymous user
hi: अज्ञात उपयोक्ता

en: Editor
hi: संपादक

en: Authenticated user
hi: प्रमाणीकृत उपयोगकर्ता

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Admin
hi: प्रशासन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: mobile
hi: चलनशील

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: All content
hi: सभी सामग्री

en: Full content
hi: पूरी सामग्री

en: Full HTML
hi: पूर्ण एच टी एम एल

en: Stark settings
hi: स्टार्क सेटिंग्स

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
