Purest (8.x-1.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (8 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
