Purest (8.x-1.0-alpha2) - en to ug translation catalogue (8 entries)

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Label
ug: بەلگە

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: About
ug: ھەققىدە
