Purge (8.x-3.3) - en to fr translation catalogue (50 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Cancel
fr: Annuler

en: Logging
fr: Journalisation

en: No
fr: Non

en: File
fr: Fichier

en: Tag
fr: Étiquette

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Add
fr: Ajouter

en: Path
fr: Chemin

en: Refresh
fr: Rafraîchir

en: 1 hour
fr: 1 heure

en: Configure
fr: Configurer

en: Database
fr: Base de données

en: Url
fr: URL

en: 1 day
fr: 1 jour

en: 6 months
fr: 6 mois

en: 1 year
fr: 1 an

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Domain
fr: Domaine

en: Processors
fr: Processeurs

en: State
fr: État

en: Close
fr: Fermer

en: Regular expression
fr: Expression régulière

en: Change
fr: Modifier

en: Empty
fr: Vide

en: Purge
fr: Purger

en: Engine
fr: Moteur

en: Failed
fr: Échec

en: New
fr: Nouveau

en: 1 month
fr: 1 mois

en: 1 week
fr: 1 semaine

en: Move down
fr: Descendre

en: Move up
fr: Monter

en: Not supported
fr: Non pris en charge

en: Memory
fr: Mémoire

en: Supported
fr: Pris en charge

en: Queue size
fr: Taille de la file d'attente

en: Queue
fr: File

en: Null
fr: Vide

en: Inspect
fr: Inspecter

en: Delete @label
fr: Supprimer @label

en: Capacity
fr: Capacité

en: Submission
fr: Soumission

en: @num days
fr: @num jours

en: no caching
fr: pas de mise en cache

en: Plugin ID
fr: Identifiant (ID) du plugin

en: Clear!
fr: Vider !

en: @num weeks
fr: @num semaines
