Auto Purge Users (5.0.0-beta1) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Value
de: Wert

en: Confirm
de: Bestätigen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: Year
de: Jahr

en: User role
de: Benutzerrolle

en: Add condition
de: Bedingung hinzufügen

en: Conditions
de: Bedingungen

en: Condition
de: Bedingung

en: Period
de: Periode

en: Negate
de: Negieren

en: Days
de: Tage

en: Months
de: Monate

en: Machine name
de: Systemname

en: Processed @current out of @total.
de: @current von @total verarbeitet

en: %name has been deleted.
de: %name wurde gelöscht.

en: Deleted user: %name %email.
de: Benutzer gelöscht: %name (%email).

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
de: Es ist ein Fehler bei der Ausführung von %error_operation aufgetreten mit den Argumenten: @arguments

en: When cancelling a user account
de: Beim Löschen eines Benutzerkontos

en: %name has been disabled.
de: %name wurde deaktiviert.

en: Are you sure you want to cancel these user accounts?
de: Möchten Sie diese Benutzerkonten wirklich löschen?

en: Blocked user: %name %email.
de: Gesperrter Benutzer: %name %email.

en: Dry run
de: Probedurchgang

en: Add Policy
de: Richtlinie hinzufügen

en: Delete policy
de: Richtlinie löschen

en: Are you sure you want to delete the %name policy?
de: Möchten Sie die Passwortrichtlinie %name wirklich löschen?

en: Policy Name
de: Name der Richtlinie

en: Enter label for this context.
de: Eingabe eines Beschriftung dieses Kontexts.

en: Purge method
de: Bereinigungsmethode

en: Purge on cron
de: Bereinigung auf Cron
