Persistent URL (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Disabled
it: Disattivato

en: Label
it: Etichetta

en: System
it: Sistema

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Providers
it: Fonti esterne
