Push Framework (2.3.0) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Body
bn: কাঠামো

en: Subject
bn: বিষয়

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Active
bn: সক্রিয়

en: General
bn: সাধারণ
