Push Framework (2.3.1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Subject
de: Betreff

en: Label
de: Beschriftung

en: Teaser
de: Anrisstext

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Active
de: Aktiv

en: General
de: Allgemein

en: Channel
de: Kanal

en: Push
de: Ausliefern

en: Event ID
de: Ereignis-ID

en: Display modes
de: Anzeigemodi

en: The event ID to trigger this event directly.
de: Die Ereignis-ID, um dieses Ereignis direkt auszulösen.
