Push Notifications (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Author
pt: Autor

en: Language
pt: Idioma

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Reset
pt: Redefinir

en: Message
pt: Mensagem

en: User Name
pt: Nome do Usuário

en: User
pt: Usuário

en: Created
pt: Criado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Owner
pt: Proprietário

en: Configuration
pt: Configurações

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: @type: deleted %title.
pt: @type: %title foi apagado.

en: Apply
pt: Aplicar

en: Language code
pt: Código do idioma

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Target
pt: Alvo

en: Send Message
pt: Enviar Mensagem

en: Sent status
pt: Status de envio

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Language Code
pt: Código do idioma

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.
