Push Notifications (8.x-1.0-alpha2) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Author
hi: लेखक

en: Language
hi: भाषा

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Desc
hi: अवरोही

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: @type: deleted %title.
hi: @type: %title मिटाया गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: About
hi: के बारे में

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Apple
hi: सेब
